Yeşil e ait olduğu bir mezar açıldıby Bijwen TV   4 years ago

2,570 views

5   1

YEŞİL BİLMECESİNİ ADLİ TIP ÇÖZECEK

1990’lı yıllarda yaşanan birçok faili meçhul cinayette kilit isim olan ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım için Erzincan’da mezar açıldı. Bu seferki kazı, Yeşil’in kurbanları ile ilgili değil, mezarda bulunan kişinin Yeşil olup olmadığının tespiti için yapıldı.
Musa Anter’in öldürülmesi ile ilgili geçtiğimiz ay Ankara 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, Mahmut Özer'in gerçekte Mahmut Yıldırım olup olmadığının tespiti için mezarının açılmasına ilişkin Adli Tıp Kurumu'ndan görüş alındı ve mahkeme mezarın açılmasına karar vermişti
Belçika'da kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren ve Temmuz ayında Erzincan'da defnedilen Mahmut Özer'in gerçekte 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım olduğu iddiası üzerine DNA testi için bugün mezar açıldı.
Karar üzerine bugün Sabah saat 10.00 sıralarında Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Oğuz Dik nezaretinde, savcı ve olay yeri inceleme ekiplerinin gözetiminde Mahmut Özer'in mezarı görevliler tarafından açıldı.
Cenazesi tabuta konulan Mahmut Özer, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı'na ait cenaze nakil aracı ile kimlik tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Mahmut Özer'in, 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım olup olmadığı yapılacak DNA incelemesi sonucu belirlenecek.

Comments